Program hodnot pro rok 2021

~~Přílohou najdete program udržováni povědomí o firemních hodnotách na rok 2021 v obvyklém formátu. Program vytvořili naši ambasadoři hodnot a formulovali jsme ho tak, aby se nám většina aktivit podařila realizovat i v případě pokračující pandemie a z ní vyplývajících opatřeních.
Najdeme tam už také aktivity, reagující na výsledky průzkumu spokojenosti zaměstnanců Gallup z prosince 2020. Silné stránky našeho prostředí budeme i nadále udržovat. Stojí za vynikajícími výsledky naší práce v posledních letech.
Zlepšení hledáme v emočním prožívání dění ve firmě, ve zlepšování vztahů; tady nám nepomáhá omezený sociální život, nejen ve firmě. Absence kontaktů mezi lidmi, společné oslavy vyhraných bitev i zapití případný dílčích neúspěchů. To nám chybí. Přecházíme z jednoho roku nebo projektu do druhého a nějak zaniklo to jejich ukončení. Chybí ta výrazná tečka. Je dobré zavřít jednu knihu a pak otevřít tu další.

Proto specificky máme v hodnotě lidskost bod, zaměřený k větší vnímavosti a schopnosti pochválit, ocenit sebe i lidi kolem sebe. Nejen za velké a mimořádné věci, ale právě za ty drobnosti, na kterých úspěch firmy stojí. Dobře odvedená práce, den po dni…je to úspěch? Vnímáme to jako samozřejmost a už to nikdo neřeší. Příliš se pak zaměřujeme na problémy, když se něco pokazí nebo se nám něco nepovede. Pak vzniká pocit, že se nechválíme, neoceníme profesionálně odvedenou práci, byť je očekávaným standardem. Tohle umění chválit, ale i pozitivně kárat, když to je nutné, si potřebujeme obnovit nebo naučit. Citlivé, ale důležité téma i pracovní kompetence lídra. Ale pozor, nejen lídra. I lídři, šéfové jsou lidi a mají stejnou potřebu. Netušíte, jak je potěší, když i je, někdo z podřízených, pochválí. Proto to je součástí hodnoty lidskost.

Druhým prvkem v programu, v hodnotě partnerství, bude další kampaň stínování práce svého kolegy. To je setkání jen 2 lidí, aby pochopili práci druhého. Při respektu k prevenci covid-19 (DASH/ASAH) to umíme s minimálním rizikem zajistit a užít si to, Pomůže nám to odstranit zraňující kritiku práce kolegy, o které často vůbec nic nevíme, kterou jsme nikdy nedělali, natož abychom věděli, jaké podmínky a zdroje k výkonu práce kritizovaný kolega/kolegyně má. Hodnocení práce přísluší jen přímému nadřízenému. Slova dokáží velmi zraňovat. Tak si naordinujeme, dle potřeb a preferencí, den setkání s kolegou. Doporučuji si vybrat ty pozice, se kterými máme problém, kde byl konflikt, kde nedostáváme potřebnou kvalitu, na které je náš výkon práce závislý. Lépe se pochopíme navzájem a zlepšíme vztahy. Zjistíme, že za situací nebyl nikdy zlý úmysl, ale něco, co by nás ani ve snu nenapadlo.
Stínování také slouží k tomu mít možnost nahlédnou do výkonu práce, kterou bychom třeba ve výhledu rádi dělali a kam si budeme směřovat svůj osobní rozvoj.

Kdyby k programu byly dotazy, kontaktujte prosím ambasadory hodnot Knauf závodu Krupka, já jsme také k dispozici. Nechte se inspirovat a ideálně se připojte, nabídněte ambasadorům pomoc v realizaci aktivit.

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek

© Knauf Insulation. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořil WebAp | Webové a grafické studio