Noví ambasadoři hodnot společnosti

Jsme součástí skupiny Knauf, takže nikoho nepřekvapí, že sdílíme stejné hodnoty; lidskost – podnikavost – oddanost – partnerství

Změna kultury práce patří mezi nejtěžší úlohy ve vedení lidí. Obzvlášť tam, kde jsou procesy, organizace a role lidí v ní již nějak nastaveny a zakořeněny. Proto máme tak detailně propracovaný systém zavádění a měření kultury práce trvalého zlepšování. Principy trvalého zlepšování, postoje k práci, k lidem a hodnotám, to vždy bylo mezi námi. To, co od roku 2016 zavádíme, je systémový přístup k trvalému zlepšování a kultivaci firemního prostředí. Důvodem byla skutečnost, že jsme tak nějak organicky, svojí přirozeností a v čase, dosáhli svých limitů. Já tomu říkám „hranice své neschopnosti“.

 

Proces orientovaný na kulturu trvalého zlepšování vnáší 2 klíčová slova. Jsou to v angličtině engagement – zapojování a empowerment –  to můžeme vnímat jako delegování, poskytování důvěry. Jinými slovy, vedení má odvahu nechat své lidi dělat svoji práci po svém. Dává jim větší míru svobody, se kterou jde ruku v ruce větší míra zodpovědnosti. A to je naše pozice. Víme, že se můžeme na sebe spolehnout a že jsme kompetentní lidé, co umí dělat svoji práci. Míra zapojování a delegování postupně roste napříč celou organizací a postupuje i do nevýrobních procesů. Necháváme se vést hodnotami, formulovanou vizí. Roční záměry a cíle podporují strategické pilíře skupiny. Role vedení se pomalu přesouvá do pozice sponzorů, aby Vás podpořilo, když si o podporu řeknete. Nebo z Vaší cesty odstranilo problémy, se kterými si sami neporadíte. Nebo z Vaší cesty ustoupilo a nepřekáželo; někdy se to stává.

Jsem rád, že máme další signál změny kultury práce. Tímto Vám představuji naše 4 nové ambasadory firemních hodnot a jejich program na rok 2020. Ta změna je přesně v souladu s principy trvalého zlepšování. Již není zapotřebí, aby ředitel a další členové vedení byli ti, co ve firmě udržují povědomí o hodnotách. Sami jste si v týmech nominovali své kandidáty na ambasadory hodnot a finální volba při tradičním ročním setkání potvrdila 4 osobnosti, které svými postoji a charaktery perfektně hodnoty reprezentují. Je to výborná volba.

Seznamte se s nimi a jejich programem na rok 2020. Užijte si nabídku aktivit, co pro Vás ambasadoři připravili. Určitě neodmítnou Vaši pomoc s realizací záměrů nebo doplněním další nápadů do plánu aktivit.

 

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

© Knauf Insulation. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořil WebAp | Webové a grafické studio