Koulařka Berná získala v Riu bronz, KNAUF INSULATION pomohl s úhradou nákladů na dopravu

Do české sbírky na paralympijských hrách v Riu de Janeiru přispěla medailí atletka Eva Berná, která skončila třetí ve vrhu koulí. Třicetiletá závodnice navázala na bronzové úspěchy plavkyně Běly Třebínové a stolního tenisty Jiřího Suchánka.
Ing. Jan Brázda, ředitel závodu KNAUF INSULATION v Krupce a zároveň dlouholetý podporovatel organizace TJ zdravotně postižených Nola Teplice, již před odletem českých paralympioniků přislíbil, že za získání medaile, uhradí vítězi medaile náklady za zpáteční letenku. KNAUF INSULATION dlouhodobě podporuje sport handicapovaných a snaží se jim pomoci s konkurenceschopností proti světu. A jak slíbil, tak i učinil. Eva Berná vybojovala třetí místo výkonem 11,23 metru. Pro Evu, která startovala už na pátých paralympijských hrách, je to čtvrtá bronzová medaile. Třetí skončila ve vrhu koulí rovněž v Aténách, Pekingu a Londýně. V Riu obsadila ještě šesté místo v hodu oštěpem.
3 října 2016 se proto sešla Eva Berná, Jitka Janouchová a Ing. Jan Brázda v Krupském závodě KNAUF INSULATION k podpisu darovací smlouvy. Před podpisem si popovídali o zážitcích z Ria a Eva samozřejmě přinesla ukázat bronzovou medaili. Je to obrovský úspěch a jsme rádi, že můžeme být u toho a poskytnou naši finanční podporu, řekl Ing Jan Brázda.