Zlepšovatelé z Knauf Insulation podporují aktivní život seniorů v Krupce

Z Grantu Knauf Insulation, který ročně částkou 500.000 Kč podporuje realizaci neziskových projektů ke zlepšení života v Krupce, kde závod KI působí, se podařilo v loňském roce realizovat altánek pro obyvatele domu s pečovatelskou službou v Dlouhé ulici. Společný projekt KI a města Krupky, které je zřizovatelem DPS, přinesl seniorům možnost posedět před domem, vnímat cvrkot kolem a vyprávět si svoje příběhy.
26. ledna proběhlo každoroční setkání ředitele závodu Ing. Jan Brázdy se zlepšovateli, tentokrát v restauraci Bulldog. Skvělé steaky a pivo s řízem jen rámovaly pohodovou atmosféru. Vedení ocenilo práci zlepšovatelů, nové nápady a jejich realizaci, které přináší výrobnímu závodu ročně několik milionů korun úspor v nákladech nebo zlepšují kvalitu výroby či podmínky bezpečného výkonu práce.
„Cením si nejen těch nápadů, které podporují principy trvalého zlepšování toho, co děláme, ale i postoje a lidskosti zlepšovatelů, kteří i nadále 15% ze svých odměn za zlepšovací návrhy, doplněné o stejnou výši vedením závodu, věnují na podporu společně vybraného charitativního projektu. A tím se stal druhý dům s pečovatelskou službou v Krupce, v ulici Hřbitovní, kde jeho obyvatelům, obdobně, jako v DPS v Dlouhé ulici, postavíme altánek s podporou realizace záměru v celkové výši 50.000 Kč, doplněný z rozpočtu Města“ shrnul Jan Brázda setkání.
Že inovativní myšlení a kreativita je zlepšovatelům v KI vlastní, potvrzuje myšlenka, narozená přímo u stolu na večírku zlepšovatelů: „pojďme u toho již stojícího altánku sami postavit seniorům hřiště na pétanque a podpořit tak jejich aktivní trávení volného času. Stejně jako senioři ve Francii budou moci hrát tuto oblíbenou a na fyzickou kondici nenáročnou hru, pít v létě jako oni osvěžující pastis. Řada z nich francouzské hole také už ve své výbavě má. Chybět pak už bude jen ta výše francouzské penze“ konstatoval stůl zlepšovatelů se špetkou černého humoru.
Realizace je plánovaná do konce prvního pololetí. Věříme, že naše seniory potěší.  

Fotografie: Daniel Kasl přebírá cenu zlepšovatele roku 2016 z rukou Michala Skazka, který v KI proces řízení zlepšovacích návrhů zajišťuje.

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek

© Knauf Insulation. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořil WebAp | Webové a grafické studio