Zlepšovatelé v KNAUF INSULATION mají i srdce

Každoroční setkání ředitele závodu KNAUF INSULATION v Krupce se svými zlepšovateli přineslo několik silných momentů. Kromě příjemného posezení u dobrého jídla a pití s následnou partií bowlingu se opět potvrdilo, že kreativních lidí s motivací měnit věci a procesy k lepšímu, je stále dost. Celkem bylo za uplynulý rok podáno 65 zlepšovacích návrhů, z nichž 55 bylo přijato a 28 k termínu roční schůzky se zlepšovateli již zrealizováno. Cenné je to, že inovační myšlení jde od lidí z operátorských úrovní, kde jsou potřebné detailní znalosti o zařízení a o procesech. Často nás dopředu posouvá pozitivně orientovaná vlastnost, jakou je lidská lenost, nebo to, co nás při práci trápí. Stačí přitom pár drobných úprav a dosahujeme lepších výsledků s menší mírou dřiny. To je ta správná motivace do změn.

Celkový ekonomický přínos těchto milých drobností v procesu výroby minerální izolace je více jak 2,5 milionů korun ročně. Ocenění přínosů zlepšovacích návrhů určuje matice hodnotících kritérií a generuje tak i příjemné finanční odměny. A tady stále platí dohoda, která byla od samého počátku zlepšovatelských aktivit respektována a podporována: 15% z odměn za zlepšováky je věnováno na společně vybraný charitativní projekt, na pomoc někomu, kdo se ocitl nepřízní osudu v tísni. Včerejší sešlost zlepšovatelů v restauraci Panorama z alternativ možností vybrala podporu rodiny Minářových z Krupky, kterým přijde na účet 45 000,- korun jako finanční pomoc k obnově novostavby rodinného domku, o který mladou rodinu připravil požár těsně opřed Vánocemi. Vedení KI zároveň rodině zdarma poskytne nezbytný izolační materiál do střešní konstrukce při obnově jejich domu..

Postoj zlepšovatelů naplňuje jednu z firemních hodnot, kterou byste u mezinárodní korporace s více jak 26 000 zaměstnanci a 220 výrobními závody po světě těžko hledali: „lidskost“. Tak přejme rodině Minářových hodně sil a pozitivní náhled na to, co je před nimi.
Jan Brázda

Soubory ke stažení

Re  Knauf - pozvánka.msg Re Knauf - pozvánka.msg 42 kB

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

© Knauf Insulation. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořil WebAp | Webové a grafické studio