CHOBOTNIČKY POTĚŠILI MIMINKA V TEPLICKÉ NEMOCNICI

Hlavička a chapadla. Nejrůznější barvy. Veselé obličejíky. Tu je zdobí mašlička, tu zase roztomilý klobouček nebo dokonce dudlíček... Jedno ale mají společné. Společný cíl a poslání. Pomáhat předčasně narozeným novorozencům a jejich rodičům... Řeč je o háčkovaných chobotničkách, které k nám připluly až z dalekého Dánska, aby pomáhaly tam, kde je potřeba.
Proto se šikovné dobrovolnice z domu s pečovatelskou službou v Krupce za materiální podpory  KNAUF INSULATION a za podpory nestátní neziskové rodičovské organizace NEDOKLUBKO rozhodli potěšit a pomoci nedonošeným miminkům v Teplické nemocnici. Uháčkovali několik desítek chobotniček a osobně je předali v pátek 16.2.2018 na nedonošenecké oddělení Teplické nemocnice.  
Podle výzkumu, který v Dánsku proběhl, chapadélka chobotniček připomínají nedonošeňátkům pupeční šňůru jejich maminky. Miminka mají tendenci k úchopu a tím, že mají chapadélka při ruce, netahají si za zavedenou sondu či jiné hadičky. Cítí se bezpečněji, jsou klidnější a tím pádem jsou také stabilnější a lépe prospívají.
Možností jak pomoci nebo jen potěšit je hned několik, o projektech Nedoklubka se dozvíte více na http://www.nedoklubko.cz
 

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek

© Knauf Insulation. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořil WebAp | Webové a grafické studio